Materiály pro výrobu oděvních jmenovek - kov, dural, plast.

materiál pro výrobu oděvní jmenovky - bílý

Čistě bílý plast se speciální povrchovou úpravou je přímo určený pro potisk. V základu nabízíme plnobarevné provedení, tedy je jen na Vašem přání zda oděvní jmenovka bude mít jednobarevné nebo vícebarevné logo, jméno či značení. Materiál umožňuje také plošný potisku libovolnou barvou nebo texturou tak, aby bylo dosaženo barevného pozadí dle požadavku, případně tištěné imitace podkladu. Speciální technologie tisku umožňuje také parciální lakování. Tímto způsobem nabízíme zcela unikátní jmenovky bez jakéhokoliv kompromisu. V základu je používán 2 mm tvrdý materiál.
Výhody: vysoká mechanická odolnost, potisk i jemných odstínů bez barevného ovlivnění odstínu barvou podkladu, v kombinaci s tiskem ideální poměr cena / výsledek.


 

materiál pro výrobu oděvní jmenovky - dvouvrstvý plast

Dvouvrstvý plast dělíme na běžné použití a použití pro extrémní zátěž, u kterého je vrchní vrstva zesílena, což se projevuje v jeho ceně a náročnosti zpracování. Pro potřeby oděvní jmenovky je materiál při běžném použití zcela vyhovující.

Při značení technologií mechanického opracování a laseru je k dispozici dvoubarevné značení specifikované vybraným materiálem (povrchová + nosná barva). Zde je značení prováděno odstraněním povrchové krycí vrstvy a zobrazením nosného materiálu (nejčastěji černá).

Populární je zejména ve svých metalických imitacích (imitace kovů, metelízového povrchu a jiných materiálů). Materiál je možné také potisknout. Při potisku dvouvrstvého materiálu může být u některých konkrétních povrchů snížena mechanická odolnost potisku, i tak jsou oděvní jmenovky stálé a při běžném použití zcela vyhovující účelu. Snížená přilnavost se projeví pouze při nevhodném zacházení, jako například nošení oděvní jmenovky v kapse společně s klíčky, mincemi a podobně. V takovém případě může dojít k mechanickému narušení potisku i povrchu materiálu. Při požadavku na odolnost při hrubém zacházení je vhodné použít materiál pro extrémní zátěž, případně doporučujeme technologii potisku specializované plastu. V standardu je nabízen 1,6 mm tlustý materiál.
Výhody: široká škála povrchů, včetně imitace kovových povrchů, při dodržení nízké ceny zpracování, zejména u malých nákladů.
Nevýhody: Při nevhodném zacházení je náchylný k mechanickému poškození plochy a odkrytí nosného materiálu.


 

materiál pro kovové oděvní jmenovky - eloxovaný dural

Dural - jedná se v standardu o 1 mm tlustý materiál (slitiny hliníku). Materiál je vyráběn v několika odstínech povrchové úpravy eloxováním. Takové povrchy jsou vhodné jak pro laserové značením, tak pro mechanické značení a u stříbrného povrchu také pro potisk. V případě mechanického značení, kdy je motiv zahlouben, a požadavku barevného vylití barvou je nutné v případě více barev použití tzv. „hrazdiček“ zabraňující slití barev. Toto může u některých log a motivů, ve kterých se barvy přímo dotýkají, tvořit značnou nevýhodu, až nemožnost zpracování požadovaného motivu ve velikosti vyhovující oděvní jmenovce. V případě požadavku speciálních odstínů barev, které je nutno strojově míchat, dochází k prodražení přípravy výroby. Počet barev a náročnost motivu má značný vliv na cenu značení, proto pro barevný motiv doporučujeme naši speciální formu potisku, která dosahuje, i při malé velikosti jmenovky, jemných detailů (rozlišení tisku až 1800 DPI).
Výhody: odolnost nosného materiálu.
Nevýhody: vysoká cena u mechanického zpracování s vybarvením.


 

Uvedené materiály nabízíme v standardizovaných rozměrech i v možnosti zpracování unikátního tvaru jmenovky inspirované tvarem loga, produktu nebo vlastní fantazie.